امنیت شبکه چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

خیلی از مشاغل اسناد کاغذی خود را با یک سند الکترونیکی کامل میکنند. از زمانی که کارتهای اعتباری مرسوم شده اند چک ها کمتر مورد استفاده قرار میگیرند. ولی همزمان با اینکه پرداختها به صورت دیجیتالی کار را آسان کرده اند همراه با آن ریسک هم افزایش پیدا کرده است. اگر شما یک برنامه موثر برای امنیت شبکه ی خود نداشته باشید، اطلاعات مشتریهای شما در خطر دزدیده شدن است. اگر سیستم امنیتی شبکه شما اجازه دهد اطلاعات یکی از مشترهای شما دزدیده شود شما در قبال آن مسول هستید و باید در دادگاه پاسخگو باشید.

امنیت شبکه باید بتواند شما را از آسیبهای بیرونی و درونی که سعی دارند سیستمهای کامپیوتری شما را نابود کنند و اطلاعات را بدزدند محافظت کند. تجارت شما همچنین نیازمند آن است که یک سری قوانین امنیت شبکه ای داشته باشد که مطابق آخرین استانداردهای صنعتی باشد.

یک سری استانداردهای اجباری وجود دارد که برای همه ی تجارت ها و سازمانها الزامی است. ولی حتا با بهترین برنامه ریزیهای امنیتی هر روز هکر ها راه جدیدی پیدا میکنند تا از دیواره آتش سیستمهای شما عبور کنند. این مهم است که به طور مداوم امنیت سیستمهای خود را در مقابل آخرین تهدیدها به روز رسانی کنید.

مهمترین تهدیدها برای سیستم شما به شرح زیر هستند:

 • هرزنامه (اسپم)

  یک تهدید کوچک است اما میتواند شبکه شما را دچار اختلال بزرگی کند. هرزنامه ها معمولا به صورت ایمیلهایی به دست افراد میرسند با موضوعاتی که افراد را ترغیب به باز کردن ایمیل میکنند.

 • اسبهای تروجان

  نرم افزارهای مخربی هستند که معمولا متصل به وبسایتها هستند و وقتی وارد شبکه شما شوند از بین بردنشان دشوار است. هر سایتی ممکن است تروجان داشته باشد ولی سایتهایی که معمولا ترجان دارند سایتهایی هستند از قبیل سایتهای مخصوص بزرگسالان، سایتهای بازی، سایتهای شرط بندی و یا سایتهای دانلود نرم افزارهای رایگان

 • کرم ها یا ویروس ها

  این نوع از نرم افزارهای مخرب یک کد مخرب به سیستم شما وارد میکنند. این کد روی سیستم شما کار میکند و معمولا نتیچه اش از دست رفتن شبکه است. ویروسها همراه با فایلهای ضمیمه ایمیلها منتقل میشوند در حالیکه کرمها به وسیله ی خودشان منتشر میشوند.

 • فیشینگ

  میتواند به اشکال مختلفی ظاهر شود ولی معمولترین آن ایمیل است. این ایمیلها درخواست پسورد و اطلاعات حساب شما را میکنند. به نظر میرسد ایمیلها معتبر هستند اما در واقع فقط راهی هستند برای هکرها

منبع:

?What is Network Security and Why Do I Need It
/http://www.letstalkct.com/what-is-network-security-and-why-do-i-need-it

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *